Výstavy 2010

21. - 22.8.2010 2x MVP Bratislava (SK)

21.8.2010 MVP Bratislava, rozh. R. Kanás

Holiday On Ice Bohemia Platina - mezitřída - Výborná
De Luxe Bohemia Platina - otevřená - V1, CAC

22.8.2010 MVP Bratislava, rozh. Harry Vella (Malta)

Holiday On Ice Bohemia Platina – mezitřída – R. CAC
De Luxe Bohemia Platina - otevřená - R. CAC

Po „dovolenkování“ a odpočinku jsem už docela dostávala „výstavní absťák“ a nemohla se dočkat dvou mezinárodních výstav v Bratislavě. Ale když se člověk moc těší, tak to nedopadne zrovna nejlépe. Mezinárodní výstava v Bratislavě se přesunula z haly v Inchebě na parkoviště koňského závodiště. Chápu, že někdo uvítal venkovní prostředí, mně to taky nevadilo co se týká jack russell teriérů. Ale vystavovat jorka v plné srsti na 20 cm vysoké trávě, kde je každý kousek díra od koňského kopyta, je opravdu zážitek. A rozhodně to nemá nic společného s úrovní výstav v Inchebě. Takže za naprosto stejné výstavní poplatky jsme se přesunuli z výstavních prostorných hal do „kris- kros“ prostředí. U kruhu nebylo možné rozkládat stany, abychom nezabírali moc místa a ve stínu také ne, abychom nezabírali stín. Tlačili jsme se pod stromy a snažili se uchránit naše psy před nesnesitelným horkem a velice silným sluníčkem. Bylo štěstí, že nepršelo, to už vůbec nevím, jak by to celé v těchto podmínkách dopadlo. Druhý den nám už potřetí změnili rozhodčího pro jorkšírské teriéry, změnili kruhy, takže zmatků a běhání po výstavišti v tom příšerném vedru opravdu velice vyčerpávalo.

Jediná De Luxe Bohemia Platina byla schopná odběhat důstojně tuto výstavu a taky uspět. Vyhrála a získala jeden den CAC, druhý den R. CAC. Malá Holiday On Ice Bohemia Platina byla velice statečná a snažila se co mohla. Ale ani při nejlepší vůli nemohly vyniknout její přednosti za těchto podmínek, takže „pouze“ R. CAC :). Myslím, že příště budu opravdu zvažovat, jestli moje oblíbené výstavy v Bratislavě nevypustím z našeho výstavního kalendáře a v tom termínu nepojedu někam jinam.

Deniska se oba dny účastnila soutěže Dítě a pes. Tato soutěž probíhala v závěrečních kruzích, po celodenním čekání tam nechali děti stát ještě 40 minut, než dohrála dechovka. Poté děti vběhly do kruhu, jiné děti (pomocníci na výstavě) jim rozdaly poháry (mimochodem se na každého ani nedostalo!!!). Podotýkám, že poplatek by 20 euro. Nebylo možné děti ani vyfotit, hned byly doslova „vyhnány“ z kruhu ven, asi aby moc nezdržovaly. Vždyť za dechovku určitě platili pořadatelé, tak ta tam musela být dostatečně dlouho. Ale za děti jsme platili my rodiče, tak proč by jim věnovali trochu času a důstojnosti. Deniska si odnesla malinký pohárek. O velikost pohárku vůbec nejde, ale ptala se mně proč nedostali aspoň bonbóny.

V září se koná výstava v Prešově, která vyniká svou vysokou úrovní. Budu se těšit a věřím, že v Prešově opět nezklamou!

De Luxe Bohemia Platina
Holiday Bohemia Platina
Deniska
Deniska
De Luxe
Bohemia Platina
Holiday
Bohemia Platina
Deniska