Výstavy 2010

24. - 27.6.2010 Světová výstava psů Herning (Dánsko)
přihlášeno 127 jorků
rozhodčí: Kristina Opara (PL)

Vyjeli jsme na Světovou výstavu už ve středu v poledne. Náš „obytňák“ praskal ve švech - byli jsme patřičně naloženi na pětidenní výpravu. Tentokrát jsme si připravili na Světovou výstavu opravdový bonbónek. Přihlásili, upravili a vystavili jsme celkem 8 jorků v plné parádě :o) Proto musím v první řadě moc a moc poděkovat svým přátelům, kteří mi pomohli, protože všichni, kdo víte jak vypadá úprava a příprava jorka na výstavu, uznáte, že to byl nadlidský výkon :o) Děkuji Olze Bolesko, která přijela už ke mně domů a pomáhala mi nakoupat a nachystat psy na cestu a taky na výstavě se nezastavila. Také Jitce Ernestové a Radkovi Blažovi - ti všichni mi na výstavě naprosto dokonale pomohli, aby naši psi byli předvedeni v perfektní kondici. Mockrát děkuji!!!!!!!!!!!!!

Všichni z našich 8 jorků šli do nejužšího výběru ve třídách – mezi pět nejlepších.

Jitka Ernestová se svojí krásnou Semtex Bohemia Platina ve velké konkurenci třídy otevřené fen skončila mezi pěti nejlepšími se známkou Výborná. Myslím, že je to obrovský úspěch takhle uspět ve světové konkurenci. Dee Dee Bakarat s Olgou Bolesko a Everest Bakarat se také dostali do nejužšího výběru pěti nejlepších a byli ohodnoceni známkou Výborný.

Já jsem ještě předváděla dalších 5 jorečků a byli to všechno jorci „Bohemia Platina“. Musím říct, že je to pro mě obrovský úspěch, protože všech mých pět jorků skončilo v pořadí!!! Best One Bohemia Platina – nejmladší ve třídě otevřené – Výborný 4. ICH. Extra Bonus Bohemia Platina, která má 4 roky a měla dvakrát štěňátka, dokázala, že je pořád perfektní (i když jí její děti nějaký ten fous v zápalu hry ukousli) a mezi krásnými šampionkami z celého světa vybojovala čtvrtou příčku – Výborná 4.

Dalším fenkám uniklo vítězství doslova „o chlup“. I když já říkám, že umístění na světové výstavě je vždy perfektní a každý pes v pořadí může být příště na příčce nejvyšší a tentokrát nám unikaly příčky nejvyšší opravdu jen o vlásek. Přesto pokládám náš výsledek za perfektní :o)

Good Looking Bohemia Platina – třída mladých (17 fen) – Výborná 2, Res. Světový vítěz mladých
De Luxe Bohemia Platina - třída střední – Výborná 2
Big Original Bohemia Platina – třída otevřená – Výborná 2 (opět byla nejmladší ve třídě)

S opravdu dobrým pocitem jsme si užili světovou výstavu a musím se pochlubit, že na druhý den naše krásná podenga – Asia Von Wind Star Generation „Bunny“ – fenka naší Denisky – vyhrála „SVĚTOVÉHO VÍTĚZE 2010“ a taky BOB – ABSOLUTNÍHO SVĚTOVÉHO VÍTĚZE - VÍTĚZE PLEMENE!!!! Více na www.podenco.cz

Všem děkuji a už teď se těšíme na příští rok NAVIDĚNOU V PAŘÍŽI!!!!!!!!!!!!

Everest Bakarat
Everest Bakarat
Dee Dee Bakarat
Dee Dee Bakarat
Semtex Bohemia Platina
Everest Bakarat
Dee Dee Bakarat s Olgou Semtex Bohemia
Platina s Jitkou

Big Original Bohemia Platina
Big Original Bohemia Platina
De Luxe Bohemia Platina
De Luxe Bohemia Platina
Best One Bohemia Platina
Big Original
Bohemia Platina
De Luxe
Bohemia Platina
Best One
Bohemia Platina

Extra Bonus Bohemia Platina
Extra Bonus Bohemia Platina
Extra Bonus Bohemia Platina
Extra Bonus Bohemia Platina a její krásný pohyb
Extra Bonus Bohemia Platina - stále v kondici (až na ty okousané fousy :-))
Extra Bonus Bohemia Platina

Good Looking Bohemia Platina - Res. Světová vítězka mladých
Good Looking Bohemia Platina - mezi konkurencí
Good Looking Bohemia Platina - jen kousek od titulu Světový vítěz mladých
Good Looking Bohemia Platina a její temperament
Good Looking Bohemia Platina