Výstavy 2010

27. - 28.3.2010 EURASIA Moskva (RUS)

Výsledky našich psů sobota 27.3.2010. Rozh. pro psy Jo. Schepers (NL); rozh. pro feny Natalija Nekrosiene (LIT).

Best One Bohemia Platina – třída střední - Výborný 3.
Good Looking Bohemia Platina – třída mladých (36 fen!) – V2, R. CAJC, R. CW
Big Original Bohemia Platina – třída střední – V2, R. CAC, R. CW

Neděle 28.3.2010. Rozh. psi F. Chochetti (I); feny Valerio Nataletti (I)

Best One Bohemia Platina – třída střední - Výborný 3.
Good Looking Bohemia Platina – třída mladých – Výborná 3.
Big Original Bohemia Platina – třída střední – V1, CAC, CW!!!

Po naší loňské premiéře na Eurasii 2009 jsem se rozhodla, že letos nesmíme také chybět. Naše kamarádka Olga z Irkutska mi opět nabídla ochrannou ruku a 100% péči, za což jí moc děkuji!! Bez ní si vůbec neumím představit, jak bych v Moskvě existovala. Jak Moskvané sami popisují, Moskva je tak velká, že je běžné, že obyvatelé Moskvy, kteří bydlí na jedné straně Moskvy, se na druhou stranu Moskvy v životě nepodívají. Projet Moskvu z jedné strany na druhou trvá často celý den. 6 - 7 souběžně jedoucích aut v jednom směru v centru je normální. Provoz je tam obrovský a vyznat se tam je spíše nemožné.

Tentokrát jsem si pro změnu vyzkoušela odlet z Vídně. Po loňských zkušenostech jsem už byla daleko lépe připravená na všechny situace a zvládala vše lépe. Stejná slečna jako vloni mi na letišti vyřídila výjimku a tři psy se mnou letěli v letadle na palubě. Měla jsem štěstí, že si mně pamatovala. No ... lidé s tolika psy asi tak často nelétají :o) Psi byli úžasní, zvládli cestu, let, změny časového posunu i vystavení po takové cestě naprosto v pohodě a bez stresu.

Takže ve středu pozdě večer jsem se sama dovezla autem i se psy na letiště do Vídně. Auto jsem odstavila na příšerně drahém hlídaném parkovišti ve Vídni a přepravila se se psy ke všem potřebným kontrolám. Pak už jsem jen v klidu nasedla do letadla a díky psům jsem měla komfortně tři sedadla jen pro sebe. Už ve čtvrtek v pět ráno moskevského času jsem byla na letišti v Moskvě, kde mě čekala Olga a přistavený taxi. Měly jsme celé dva dny naprosto jen pro sebe a na toulky po Moskvě. V první řadě jsme se samozřejmě postaraly o psy, které jsme nechaly v jejím moskevském bytě a hurá do Moskvy.

Olga pro mě měla nachystané mnoho překvapení a největším překvapením byl pro mě koncert přímo v Kremlu. Byl to koncert slavného ruského zpěváka Stase Michajlova a dalo by se říct, že to byl takový ruský Karel Gott :o). Kreml praskal ve švech a já se kochala jeho interiérem.

Nevynechaly jsme ani Evropské centrum a také naše oblíbené sushi bary :o) Vyfotily se s "Leninem a Stalinem" ... Na náměstí, když jsem potřebovala nutně na toaletu a pochyběly nám ruble v hotovosti, (toaletu nebylo možná platit kartou), jsem moc pěkně poprosila a mou ruštinou vysvětlila, že jsem z "Československa" a když jsem slíbila, že pozdravím u nás doma a hlavně Karla Gotta, nemusela jsem nakonec platit nic :o). Před vstupem na Rudé náměstí byla spousta atrakcí, mezi kterými jsme asi nejvíce obdivovali cvičené a oblečené opičky.

Po dvou dnech užívání si jsme v pátek večer vykoupaly a připravily psy na výstavu. Ráno ve třičtvrtě na sedm už nás čekal přistavený taxík. Na výstavišti Krokus Expo jsme byly mezi prvními. Připravily psy a začalo posuzování. Oba dny bylo přihlášeno téměř 150 jorků a tak se posuzovalo ve dvou kruzích. První den to bylo fajn, feny začaly jako první v jednom kruhu a psi začali až před dvanáctou hodinou v druhém kruhu. Takže jsem stihla vystavit všechny své psy. Druhý den to ale bylo daleko horší. Oba kruhy začínaly současně a jak jinak, dokázala jsem mít ve dvou kruzích tři psy současně. Jak je to možné? Protože mladá fenka Good Looking Bohemia Platina se dostala mezi tři nejlepší a všichni jsme se fotili s panem rozhodčím a mezitím nastupovaly do feny do mezitřídy. Tam hned jako první v pořadí už měla nastoupit moje Big Original Bohemia Platina a ve vedlejším kruhu se zrovna už na stole posuzoval můj Best One Bohemia Platina. Ještěže jsem měla Olgu, která vystavila Besta a jsem ráda, že vše perfektně zvládli a také Best chodil Olze vesele a s ocáskem nahoru. V tak velké konkurenci spolu vyběhali krásné třetí místo! Jenom v jejich třídě bylo 14 krásných psů. Naše Good Looking Bohemia Platina, i když je to drobná fenka, se v konkurenci 36ti fen neztratila a skončila jako Výborná 2, R. CAJC, R.CW. Naše Biginka "Big Original Bohemia Platina" sklidila v mezitřídě úspěch největší. Oba dny měla ve třídě 16 – 17 fen. První den byla druhá R. CAC R. CW a druhý den dokonce ve větší konkurenci vyhrála! Získala Vítěze třídy, CAC,CW!! Moje radost byla ohromná. Vystavovala jsem naše tři mladé naděje z mého chovu. Všichni tři skončili oba dny na prvních třech pořadových místech (v Moskvě dávali pouze první tři místa). Je to velký úspěch, neztratit se a tak skvěle se umístit v záplavě tolika krásných jorků na tak významné výstavě se. Vždy říkám, že z prvních tří může být kterýkoliv vítěz, záleží na štěstí :o)

Výstava byla krásná, opravdu spousta krásných psů a známých lidí z celého světa. Jsem ráda, že jsem měla možnost se opět tento rok účastnit Eurasie a děkuji v první řadě Olze za pomoc a péči. Bez ní bych se do Moskvy nikdy neodvážila. Také děkuji manželovi za trpělivost a péči o naší dcerku Denisku a celou smečku psů, která zůstala doma a kamarádce Pavlínce, která pečuje o naše psy a pomáhá se vším, co je zapotřebí. Jinak bych nemohla na tak dlouhou dobu z domu vůbec odjet.

Děkuji všem čtyřem rozhodčím za příjemné posuzování a vynikající umístění mých psů. Už teď se těším na Eurasii 2011!

Jen malá Deniska byla smutná. Chtěla letět se mnou. Doma tatínka prosila, ať jí koupí malé letadlo, aby mohla za mnou letět do Moskvy a vystavovat psy :o)

Domů jsem se dostala v pondělí ve čtyři ráno našeho času. Unavená, ale šťastná. Deniska hned ráno dostala svůj překrásný dárek z Ruska, který ji koupila Olga. Co jiného by to mohlo být, než další plyšový pes – tentokrát plyšový jack russell teriér, s botami a kolečkovýma bruslemi, šatičkami a krásným obojkem a vodítkem. Jak už růžové šatičky napovídají, jedná se o jackrussellí slečnu a jmenuje se Deizi. Součástí byl i rodokmen a darovací list přímo originál z ruského obchodu v azbuce. Můžete vidět pár fotek, jak ospalá Deniska nadšeně tiskne svého nového pejska k sobě. Teď s ním chodí i na záchod :o)

Po příletu jsem měla pár telefonátů a meilů, kdy mi volali známí, jestli jsem v pořádku. Hned pár hodin po mém odletu vybuchly v moskevském metru dvě bomby. Je to obrovské neštěstí, že se takové něco ve světě vůbec děje ...

Best One Bohemia Platina
Best One Bohemia Platina
Best One Bohemia Platina
Big Original Bohemia Platina
Big Original Bohemia Platina
Big Original Bohemia Platina
Best One Bohemia Platina Big Original Bohemia Platina

Good Looking Bohemia Platina
Olga s Dee Dee Bakarat
Olga s Dee Dee Bakarat
třída šampionů
Good Looking
Bohemia Platina
Olga s Dee Dee Bakarat třída šampionů

vstup do jedné z restaurací
před Kremlem
před Kremlem
koncert v Kremlu
koncert v Kremlu
s Olgou na Rudém náměstí
vstup do
restaurace
před Kremlem koncert v Kremlu s Olgou na
Rudém náměstí

s Leninem a Stalinem
s Leninem a Stalinem
s Leninem a Stalinem
s Leninem a Stalinem
v sushi baru
s Leninem a Stalinem v sushi baru

v sushi baru
v sushi baru
v sushi baru
Moskva
Moskva
nepostradatelné matrjošky
v sushi baru     nepostradatelné matrjošky

opička na Rudém náměstí
opičky a dravý pták čekají na díváky
konečně doma ...
Deniska s dárkem
Deniska s dárkem
Deniska s dárkem
opičky a dravý pták na Rudém náměstí konečně doma Deniska s dárkem

Deniska s dárkem
Deniska s dárkem
Deniska s dárkem
Deniska s dárkem