Výstavy 2010

19. - 21.2.2010 Mezinárodní výstava Prešov EAST CUP 2010
rozh. Svetlana Radjuk (Bělorusko)

Umístění našich psů:

Best One Bohemia Platina – mezitřída - V1, CAC
Robinson Bohemia Platina – šampionů - R. CAC, R. CACIB
Good Looking Bohemia Platina – mladých – CAJC, Vítěz mladých - EAST CUP Junior Winner 2010!! Splnila podmínky pro Junioršampiona Slovenska!
Big Original Bohemia Platina – mezitřída – V1, CAC, R. CACIB

Jitka Ernestová vystavovala Semtex Bohemia Platina ve třídě otevřené – V1, CAC. Gratulujeme!!

Výstavu v Prešově si zapíšeme asi natrvalo do našeho výstavního kalendáře a to hned ze dvou důvodů. Jeden je, že výstava v Prešově je opravdu moc hezká a pořadatelé ji mají perfektně připravenou. Druhý důvod jsou naší skvělí přátelé Zuzka s Radkem, kteří bydlí v Prešově a mají také jorky (fenku z našeho chovu a pejska po našem pejskovi, takže jsme vlastně jako rodina :o) A nezapřou pověstnou východoslovenskou pohostinnost. Takže se tam máme pokaždé opravdu báječně.

Takže výstavu v Prešově jsme spojili s třídenním pobytem u našich přátel a jela s námi i malá Deniska. Aby nebyla cesta pro Denisku moc náročná, přijeli jsme do Prešova už o den dříve. Deniska se ale nemohla dočkat a ráno dobrovolně sama vstávala už v šest hodin. Přihlásila jsem ji totiž do soutěže "Dítě a pes" - její první premiéra ve třech letech!

Bylo neuvěřitelné, kolik toho malé dítě vydrží. Od rána "trénovala" na výstavě s plyšovými psy na vodítku, běhala z kruhu do kruhu a byla doslova ve svém živlu. Když začali připravovat kruh přes celou halu na závěrečné soutěže, byla už k neudržení. Pletla se všem, kteří chystali závěrečné soutěže, pod nohy a dokonce si našla kamarádky – asi dvanáctiletá děvčata, kterým dlouho vysvětlovala vše kolem svých pejsků a co a jak s nimi dělá, jak je koupe a češe a vše kolem toho ….

Hodina "H" se blížila a Deniska už stála nachystaná před vstupem do velkého závěrečného kruhu. Jako psího partnera jsem ji vybrala našeho jorka Robinsona Bohemia Platina, který je velice hodný a trpělivý a věděla jsem, že závěrečný kruh s Deniskou zvládnou bez větších potíží. A opravdu, zvládli. Než jsem je pustila do kruhu, Deniska už nemohla vydržet a se slzami v očích plakala: "Maminko, já chci vystavovat!!" Naštěstí právě do mikrofonu vyhlásili soutěž Dítě a pes a malá Deniska vplula do kruhu. Ani jednou se za mnou neohlédla!! Ani jednou se nepodívala kde jsem a jestli ji hlídám! Vplula do kruhu pod světly reflektorů a za potlesku diváků obešla celý obrovský kruh až k rozhodčímu. Potom poslechla, co ji říkal, čekala, až na ni přišla řada a pak na pokyn rozhodčího znovu obešla celý velký závěrečný kruh i s Robinsonem. Pro mne bylo krásné sledovat, jak si hlídala psa a jak s ním spolupracovala. Nebylo to malé dítě, které za sebou táhlo psa ... měla Robinsona na napnutém vodítku, nespustila z něho oko a dávala pozor, jak ji jde a aby se nezapletl do vodítka. Když došla k rozhodčímu, tak okamžitě poklekla a postavila Robinsona do výstavního postoje. Pan rozhodčí Matyáš ji poděkoval a pogratuloval a malá Deniska mu beze strachu podala ruku. Následovalo focení na stupínku vítězů s poháry a Deniska byla opravdu šťastná a spokojená. Když jsem pro ni přišla a vzala jsem Robinsona a tašku s cenami, vítězoslávně odcházela z kruhu a pohár si nesla sama. Při východu z kruhu ven jen nadzvedla pohár a zakřičela: "Já jsem vítěz, já jsem vyhrála pohár!" Měla takovou radost! A já samozřejmě s ní. Je neuvěřitelné, jak to zvládla a jakou měla obrovskou radost ... jak si to užívala.

Kde se to v ní vzalo?? Že by geny ?? :o) :o)

Pak si rozložila svoji výstavní židličku u kruhu a čekala, až vystavím já psy v závěrečných soutěžích. Po páté hodině jsme ji s kamarádkou Míšou (to je naše oblíbená „hlídací teta“, která je Denisce na výstavě vždy vynikajícím hlídačem a dozorem :o)) tahaly od kruhu a Deniska se bránila a s pláčem křičela, že ještě chce vystavovat.

Slíbila jsem ji, že bude vystavovat i příště a protože na všech výstavách soutěž „Dítě a pes“ není, budu muset něco vymyslet. V Banské Bystrici s námi půjde vystavovat do chovatelské skupiny a dostane svého jorka na předvádění. Věřte, že už o ničem jiném nemluví, nevím, jak to s ní vydržíme do další výstavy :o))

Moc děkuji panu rozhodčímu Matyášovi za hezký přístup k dětem a zvlášť k naší malé princezně Denisce :o)

Děkuji Jitce i Míši za pomoc na výstavě i mimo a Zuzce a Radkovi za příjemný víkend a všechno pohodlí, které nám poskytli!!

Good Looking Bohemia Platina
Jitka se Semtex Bohemia Platina
Zuzka, Radko jejich joreček Irwin a nový přírůstek Paris Hilton Bohemia Platina
společné foto
Good Looking
Bohemia Platina
Jitka a Semtex přátelé Zuzka a Radko
s Irwinem a Pariskou
společné foto

Deniska trénuje s plyšákem
Deniska trénuje s plyšákem
Deniska a její kamarádky
Deniska a její kamarádky
Deniska a její kamarádky
Deniska trénuje s plyšákem Deniska s kamarádkami

Deniska s Robinsonem v kruhu
z Robinsona nespustila oči :o)
výstavní postoj ..."je to tak správně?"
slavnostní předání cen a podání ruky
Deniska čeká na své vystoupení
Deniska s Robinsonem v kruhu Deniska čeká na
své vystoupení