Výstavy 2011

12.3.2011 Mezinárodní výstava Riga (Lotyšsko)
rozh.: Harry Vella

Diabolo Menthe Du Gue De L'Adour – šampionů - Výborný 2.
De Luxe Bohemia Platina – šampionů – V1, CAC, CACIB, BOS, BOB, IV. BOG, Latvia Winner 2011, Lotyšský šampion!!

Už ve čtvrtek jsme vyjela s kamarádkou do Lotyšska – do Rigy. Dorazily jsme tam v pátek odpoledne, jely jsme téměř bez přestávky. Po 16ti hodinách jízdy jsme se ubytovaly v hotelu, necelý kilometr od výstaviště. Vzhledem k tomu, že v Rize měli přesné časové rozvrhy posuzování, věděly jsme, že jdeme na řadu až odpoledne o půl druhé, tak jsme se vyspaly a vstávaly až v osm hodin. Na výstavu nás dopravila moje kamarádka Olga se svým manželem. Výstava byla velice dobře pořádána, celá hala byla pokryta umělým trávníkem. Bylo to opravdu zajímavé, pro nás i pro psy, ale naštěstí jim to tolik nevadilo. Možná jen trochu Diabolo byl vyveden z míry a trošku při chůzi „zazlobil“ a to ho zřejmě stálo i první místo a skončil ve veliké konkurenci druhý ve třídě šampionů. Mladičká, teprve jedenáctiměsíční, Gold Bohemia Platina Mastery York měla svoji premiéru, krásně se vystavovala a získala hezké ocenění s pořadím výborná 4. Braly jsme to jako trénink na její start výstavní kariéry :o)

Absolutním vítězem se stala De Luxe Bohemia Platina. Ve třídě měla přihlášeno celkem 6 krásných šampionek. Moje De Luxe vyhrála nejen třídu, ale postupně porážela konkurentky také o titul CAC (v Lotyšsku se zadává jenom jeden titul CAC ze všech tříd), poté o titul CACIB a i v závěrečném porovnání odešla opět jako vítěz a vyhrála letos už svůj čtvrtý titul BOB. Stala se „Latvia Winner 2011“ a zároveň novým Lotyšským šampionem. Na soutěžích BIS opět upoutala a získala dokonce IV. BOG.

Výstava končila dost pozdě, ještě jsem musela zabalíčkovat všechny mé jorečky, nakrmit, vyvenčit a připravit na dlouhou cestu domů. Se svými přáteli žijícími v Rize jsme si zašli na báječnou večeři do báječné restaurace, kde nám moc chutnalo a výborně jsme se pobavili.

Příště mě čeká let do Moskvy a 2x Eurasia, moje kamarádka Olga a výlety po Moskvě - už se těším ...

De Luxe Bohemia Platina
De Luxe Bohemia Platina
De Luxe Bohemia Platina
De Luxe Bohemia Platina

večer s přáteli v Rize
večer s přáteli v Rize
venčení na benzince
venčení na benzince
venčení na benzince
večer s přáteli v Rize
venčení benzince